Search Results for:

Трпезариска столица со раконаслон
Асја Стол Асја е баланс помеѓу квалитет и модерен дизајн. Столица, за која знаете дека ќе може да ја вклопите во секој простор. Метална контрукција и ногари од масивно дрво се гаранција за квалитет, кој ќе трае со години. Може да ја користите како трпезариска столица, да се најде во…
Керол Овој трпезариски стол ќе ве освои на прва со својот специфичен дизајн. Закосени ногари од масивно дрво и седло изработено од метална рамка допринесуваат овој стол покрај дизајнот да се истакне и со удобност и квалитет. Може да го комбинирате со трпезариски маси со метални ногари или со дрвени…
Праавоаголна трпезариска маса

Избор на трпезариска маса е еден од клучните елементи за дизајнирање на трпезарија која е најчесто главна точка во домот. Пред да купите трпезариска масa размислeте за обликот, материјалот и димензијата која најдобро би се вклопила во просторот наменет за трпезарија. Најпрвин треба да се направи анализа на просторот каде…

trpezariski stol vo mebel stof bukle

Сигурно сте го забележале новиот тренд за трпезариски столици, модерни софи и фотељи кој ги преплави социјалните мрежи – Тапациран мебел во штоф Букле! Букле е впечатлив материјал по својата богата текстура, која дава нова естетска димензија на секоја столица или гарнитура, која веројатно би изгледала неприметно во друг штоф.…

Bar chair with metal legs
Aлексис Барска столица Алексис е идеално решение за кујнски остров, трпезарија или мини бар. Изработена е од метални ногари кои може да бидат во повеќе нијанси. Спој на современа и индустриска естетика. Благодарение на внимателно изработените детали и квалитет барскиот стол Алексис е одлично решение за ресторани, кафетерии или јавни…
Некатегоризирано

AKIRA

9206 Akira 9611 Akira 9490 Akira 9804 Akira 9038 Akira 9403 Akira
Trpezariska Stolica so metalni nogari
Алексис Впечатлива столица која за кратко време ќе стане Вашето омилено парче на мебел во трпезаријата. Столица со едноставен дизајн, која воодушевува со својата удобност. Полукружниот наслон и голем избор на мебел штофови, ќе придонесат оваа столица да биде место за релаксација и уживање, без разлика дали ќе се најде…
Volnen Tepih

Волната е вистинско чудо од природата. Таа ги штити овците од најразлични временски услови и ја регулира температурата во нивното тело. Со нивно шишање се добива материјал – волна, при што животните не трпат никаква болка, а овците природно создаваат ново и здраво влакно. Како ексклузивни застапници на данскиот бренд…

Agolna garnitura vo dnevna soba

Трендовите во уредувањето се менуваат, но постојат правила кои треба да се следат без разлика кој тренд е актуелен. Овие 7 правила ќе ви помогнат да го направите Вашиот простор функционален и пријатен.  1. Гледајте ја широката слика Сигурно барем еднаш ви се има случено да купите парче гардероба кое…

Kujna i dnevna soba so trosed

Потрага по повеќе простор и светлина, рушејќи што е можно повеќе ѕидови е новиот тренд на современо живеење. Оттука, отворениот простор станува клучен фактор во новите eнтериери. Познати ни се големите домови каде кујната, трпезаријата и дневната соба беа одделни простории. Денеска овој тип на простор е карактеристичен повеќе за…