Праавоаголна трпезариска маса

Избор на трпезариска маса е еден од клучните елементи за дизајнирање на трпезарија која е најчесто главна точка во домот. Пред да купите трпезариска масa размислeте за обликот, материјалот и димензијата која најдобро би се вклопила во просторот наменет за трпезарија. Најпрвин треба да се направи анализа на просторот каде…

trpezariski stol vo mebel stof bukle

Сигурно сте го забележале новиот тренд за трпезариски столици, модерни софи и фотељи кој ги преплави социјалните мрежи – Тапациран мебел во штоф Букле! Букле е впечатлив материјал по својата богата текстура, која дава нова естетска димензија на секоја столица или гарнитура, која веројатно би изгледала неприметно во друг штоф.…

Volnen Tepih

Волната е вистинско чудо од природата. Таа ги штити овците од најразлични временски услови и ја регулира температурата во нивното тело. Со нивно шишање се добива материјал – волна, при што животните не трпат никаква болка, а овците природно создаваат ново и здраво влакно. Како ексклузивни застапници на данскиот бренд…

Agolna garnitura vo dnevna soba

Трендовите во уредувањето се менуваат, но постојат правила кои треба да се следат без разлика кој тренд е актуелен. Овие 7 правила ќе ви помогнат да го направите Вашиот простор функционален и пријатен.  1. Гледајте ја широката слика Сигурно барем еднаш ви се има случено да купите парче гардероба кое…

Kujna i dnevna soba so trosed

Потрага по повеќе простор и светлина, рушејќи што е можно повеќе ѕидови е новиот тренд на современо живеење. Оттука, отворениот простор станува клучен фактор во новите eнтериери. Познати ни се големите домови каде кујната, трпезаријата и дневната соба беа одделни простории. Денеска овој тип на простор е карактеристичен повеќе за…

Trpezariski stolici i trpezariska masa so drveni nogari

При избор на мебел за трпезарија, треба да внимаваме на повеќе работи. Почнувајќи од обликот на трпезаријата, за колку луѓе е наменета, колку често имаме гости – сите овие фактори влијаат врз изборот на трпезариски мебел. При купување на трпезариска маса и столици, првенствено треба да избереме мебел според нашата…

Sofa Michelin

AIG Инжинеринг е биро за проектирање и студио за внатрешни уредување, лоцирано во Куманово, основано 2020 година од Андреј Митевски и Ива Митевска. Во продолжение можете да прочитате неколку совети за уредување, кои наши продукти најмногу ги користат во своите решенија, како и визуелни решенија на различни видови на простори.…

Logo

    Како бренд кој има успешна соработка со дизајнери на ентериери и проектантски студиа, делот „ Дизајнерско Катче “ го посветуваме на нив, каде ќе прочитате нешто повеќе за уредувањето и кои модели се нивните фаворити.  Започнуваме со архитектката Сара Стефановска ( TAU Design ) која открива што и…

Со наближување на есента, доаѓа и сезоната на останување дома, а потребата за удобност и смиреност се рефлектира уште повеќе во нашите ентериери.  Во фокус е текстура, како вештачка кожа, кадифе, дрво и останати природни материјали кои се во центарот на вниманието. Боите се природни и земјени, во нијанси на…

Stolici so metalni nogari

На сите ни е добро познато кога столот е премногу мал или премногу голем. Едниот е претежок, а другиот не е стабилен. Во продолжение Ви даваме неколку предлози како да го изберете идеалниот стол за Вашата маса.   Модерни  Имате модерна трпезариска маса, за која барате удобни столици со елегантни…